wrze.6

Ładniejszy świat

dodano: 6 września 2012 przez lemurzysko


Polska coraz bardziej mi się podoba. W sensie wizualnym oczywiście. Im więcej jeźdżę po Polsce, tym bardziej doceniam to, co obecnie dzieje sie w niej na płaszczyżnie widokowej. Co prawda wkoło są tysiace remontów, ale jakoś trzeba ten nasz kraj upiększyć.

Same Kielce zmieniły się bardzo. Wypiękniały. Kamienice przy ul. Sienkiewicza dostają nowe elewacje, na ziemi położono ładny bruk. W koło mnóstwo zieleni. Kielce są zielonym miastem pełnym parków i klombów.

Ostatnie Mistrzostwa Europy bardzo się nam jednak przydały. Znalazły się pieniądze na to, by ozdobić nawet te miasta, które w imprezie bezpośredniego udziału nie brały. Przestajemy być  smutnym postkomunistycznym krajem.

Co innego Bułgaria. Dzis oglądałam zdjecia z wakacji. Ośrodki dla turystów piękne, ale pozostałe miejsca - smutne i obrypane. To jedno z niewielu miejsc, gdzie wracać mi sie nie chce. 

Narzekamy na nasz kraj. Niesprawiedliwie zupełnie. Pojeździłam trochę po świecie i stwierdzam, że u nas jest naprawdę ładnie. A to że mamy kilkadziesiąt lat zaległości... odrabiamy, powolutku i cierpliwie...

Jeszcze będziemy najpiękniejszym krajem. Już niewiele nam brakuje.
Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Wasze komentarze

zgłoś
Konto usunięte 6 września 2012 Konto usunięte napisała:

To fakt, że Kielce pięknieją...ale te rozkopane ulice, i przez to mega korki czasami wkurzają ;]